Spalio 17 d. Vilnius

Kursai architektams ,,Architektas ir pastatų sandarumo užtikrinimas

Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos architektų kvalifikacijos tobulinimo mokymo programa suderinta su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija 2019 m. sausio15 d. raštu Nr. (14)-D8-203 ir 2019 m. balandžio 16 d. raštu Nr. (14)-D8-1514. Kursai skirti statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovams.

Data: 2019 m. spalio 17 d. (ketvirtadienis) 9 val.

Vieta: Viešbutis :Batoras", Srovės g. 21, Vilnius

Kaina: 85 Eur

Namo sandarumas – vienas pagrindinių namo projekto ir rangos darbų kokybės kriterijų, kurį galima nesunkiai ir objektyviai patikrinti. Tokio patikrinimo tvarka yra aiškiai reglamentuota, sukurta tikrinimo struktūra, veikia akredituotos įmonės. Jei namas sandarus ir atitinka savo energinio naudingumo klasei keliamus reikalavimus, reiškia, kad namo sandarumą užtikrinantys darbai atlikti kokybiškai. Jei namas nesandarus, reikia ieškoti trūkumų ir taisyti broką.

Teismų praktika šioje srityje dar tik vystosi, bet atvejų jau tikrai nemažai, o kadangi problemų priežasties nustatymo įrankis yra objektyvusis sandarumo testas, tolesnė veiksmų seka aiški, nemaloni ir brangi.

Tipinė situacija (realus pavyzdys):

- Šeima neseniai nusipirko prieš metus pastatytą ir pilnai įrengtą A klasės namą

- Kadangi keliose vietose drėko gipso kartono lubos antrajame aukšte, o žiemą ties langų ir sienos sandūra buvo labai žema temperatūra, pūtė vėjelis - nusprendė atlikti kontrolinį sandarumo testą

- Jo rezultatas buvo 1.8 ( pagal STR reikalavimą turi būti 1.0 )

- Sandarumo testo metu buvo nustatyta virš 10 iš pirmo žvilgsnio sandarių vietų, kuriose, pamatavus, besiskverbiančio oro greitis siekė 1.5 m/s.

- Kadangi vidaus apdaila pilnai įrengta, tiksliai nustatyti nesandarumo priežastį galima tik ją nuėmus

- Gyventojų pareikšta pretenzija statytojui/pardavėjui

- Atsakymo nesulaukta

- Naujasis namo šeimininkas savo lėšomis demontuoja apdailą, kviečia statybos ekspertą defektų/trūkumų nustatymui ir registravimui

- Rengiamas ieškinys

- Byla šiuo metu aktyvi

Kas kaltas ir kieno atsakomybė?

Kas turi atlyginti žalą - nustatys teismas.


Daugumos rangovų statybos taisyklės yra patvirtintos daugiau nei prieš 10 metų, kuomet namo sandarumas mažai kam rūpėjo, o kadangi kontrolės mechanizmo nėra, tos taisyklės nėra atnaujinamos. Aplinkos ministerijos teigimu, įgyvendinti STR reikalavimus turi projektuotojas bei projekto vadovas, bet dar ir šiandien aukštųjų mokyklų, ruošiančių projektuotojus mokymo programose namo sandarumo temos – nėra.

Pasyvaus namo projektavimo technologija namo sandarumo užtikrinimo sprendiniams skiria ypatingą dėmesį. Rengiama speciali projekto dalis, kurios tikslas grafiškai įrodyti, kodėl, pastačius namą - jis bus sandarus. Aišku viena, kad jei apie namo sandarumą nebuvo pagalvota iš anksto ( net PP arch. dalies rengimo metu ), tai rengiant TDP dauguma atvejų racionaliai ir nebrangiai pasiekti namo sandarumo jau būna nebeįmanoma.

Mokymų tikslas – pasidalinti namo sandarumo užtikrinimo sprendinių gerąja praktika, kuri paremta Pasyvaus namo projektavimo metodika. Suteikti pakankamai informacijos ir ją išaiškinti, kad architektai, iš karto po mokymų, galėtų praktikoje pradėti taikyti įgytas žinias.


Programa:

Organizatorius: Nacionalinė pasyvaus namo asociacija

Rekvizitai: Nacionalinė Pasyvaus Namo Asociacija, įmonės kodas: 302467596, LT857300010120267856 SWEDBANK, banko kodas 7300
Mokėjimo paskirtyje įrašykite: Kursai 10.17 Vilnius

Registracijos forma: http://bit.ly/2kqqgI8


PASTABOS:

1. Kursus išklausę architektai gaus 6 valandų kvalifikacijos tobulinimo kursų išklausymą patvirtinančius pažymėjimus. Kursai skirti statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovams.

2. Prašome pildyti registracijos formą lietuviškomis raidėmis, nes pagal Jūsų pateiktus duomenis yra išrašomi dalyvavimo kursuose pažymėjimai.