Sertifikuoto pasyvaus namo planuotojo mokymai


Numatomi mokymai vyks: rugsėjo 24 - 25 d, spalio 10 - 11, 24 - 25, lapkričio 14 - 15, 26 - 27 dienomis Vilniuje.

Didžiulis energijos suvartojimas, šilumos nuostoliai bei aukštos šildymo sąskaitos – tai prie ko dažnas lietuvis yra įpratęs. Nieko nuostabaus, juk anksčiau statant namus, niekas nekėlė energijos efektyvumo klausimo. Tačiau Europos Sąjungos įvestos direktyvos žada permainas visame statybų sektoriuje. Kas dveji metai statomi pastatai privalės būti vis efektyvesni. Visgi, jau daugiau nei dvidešimt metų Vokietijoje egzistuojantis ir itin išpopuliarėjęs statybos konceptas Lietuvos statybų rinkoje lėtai skinasi kelią. Viena pagrindinių to priežasčių, kodėl pasyvių pastatų statybos vis dar pasyvioje stadijoje – žinių stoka. Lietuvoje, kol kas, yra mažai kvalifikuotų specialistų, suprantančnių pasyvaus namo koncepciją, principus bei tokių pastatų naudą.

NPNA kartu su Passivhaus institutu siūlo unikalią galimybę įgyti kvalifikaciją dalyvaujant sertifikuoto pasyvaus namo planuotojo kursuose.

Sertifikuoto pasyvaus namo planuotojo kursai – tai puiki galimybė architektams, konstruktoriams, inžinieriams ir kitiems specialistams įgyti žinių, susijusių su energiškai efektyvių pastatų planavimu, projektavimu ir realizavimu. Mokymų metu būsite supažindinti su specialia pasyvių pastatų projektavimo/skaičiavimo (PHPP) programa.

Kursus veda ilgametę patirtį turintys specialistai iš Vokietijos, Austrijos, Slovakijos, Latvijos. Lektoriai mokymų dalyviams pateikia medžiagą apie: šilumos tiltelius, sandarumo svarbą, langus, duris, vėdinimo įrenginius, šilumos generatorius, energijos balansą, kuris apskaičiuojamas su pasyvaus namo projektavimo programa (PHPP).

Kursai susideda iš šių pagrindinių dalių:

Pasyvaus namo standartas

Tai įvadinis seminaras, kurio metu nagrinėjami svarbiausi energiškai efektyvios statybos pagrindai, pradedant nuo pasyvaus namo idėjos, konstrukcijų ir namo technikos koncepcijos baigiant energijos nuostolių apskaičiavimu PHPP programa.

Pasyvaus namo pastato apvalkalas

Čia supažindinama su svarbiausiais komponentais, norint pastatyti sandarų ir gerai izoliuotą pastatą, t.y. sienomis, stogais, pamatais, langais, jų stiklinimu ir durimis atsižvelgiant į jų U-vertę, vidaus paviršių temperatūras, santykinę drėgmę, sandarumą, akumuliacines savybes, komfortą.

Vėdinimas pasyviame name

Šių užsiėmimų metu susipažinsite su priverstinio vėdinimo įrengimu pasyviame name bei komfortiško mikroklimato užtikrinimu patalpose.

Šildymo sistemos pasyviame name

Jūs turėsite galimybę susipažinti su įvairiomis šildymo sistemomis bei karšto vandens paruošimo būdais pasyviuose namuose

Esamo namo pavertimas pasyviu namu/renovacija

Šiame seminare bus nagrinėjami esamų pastatų apšiltinimo būdai, šalčio tiltų sumažinimas, sandarumo užtikrinimas, langai, šiltinimas iš vidaus. Didelis dėmesys bus skiriamas energijos taupymui.

Projekto įgyvendinimas pagal planą

Šio seminaro metu daugiausiai dėmesio bus skiriama pasyvaus namo kokybės užtikrinimui, sandarumo testų atlikimui, statybos eigai ir pastato paruošimui eksploatacijai.

Pasyvaus namo projektavimo paketas (PHPP)

PHPP yra specialiai pasyviems pastatams sukurta programa, kuri užtikrina pastatų energijos efektyvumą. Ši programa yra išbandyta ir pagrįsta pastatų energetinių charakteristikų skaičiavimo metodais.

Šios programos pagalba galima paprastai ir aiškiai atlikti kokybės užtikrinimo reikalaujančius skaičiavimus. Į programą yra įtraukti tokie rodikliai, kaip: langai, šiluma, priverstinis vėdinimas, saulės ir šešėlių įtaka, karštas vanduo, metiniai šilumos poreikių skaičiavimai.

Pasyvaus namo ekonominis pagrindimas

Daugelis atliktų tyrimų rodo, kad pasyvaus namo standartą galima pagrįsti ekonomiškai. Šiame seminare bus išdėstyta, kaip prieš planuojant statyti pasyvų namą, apskaičiuoti statybos, eksploatacijos išlaidas. Bus pateiktas investicijų skaičiavimas remiantis skirtingais metodais, tokiais kaip: amortizacijos, kapitalo nuvertėjimo bei investicijų grąžą per sąnaudas šildymui.

Repetitoriumas

Tai viso praėjusio kurso apžvalga bei įgūdžių įtvirtinimas. Dar kartą apžvelgiami pasyvaus namo teoriniai ir praktiniai aspektai, planavimo pagrindai. Taip pat tai yra tarsi trumpa įžanga į egzaminą.

Kursų trukmė

Kursai kartu su praktiniais užsiėmimais trunka 10 dienų. Juos išklausius laikomas egzaminas. Egzaminą išlaikius gaunamas sertifikatas.

Kursai vyksta anglų kalba arba anglų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą. Egzaminas gali būti laikomas lietuvių arba anglų kalba.

Privalumai

Vertingas sertifikatas

Passivhaus institutas yra nepriklausoma institucija, kuri turi teisę išduoti sertifikatus pasyvaus namo planuotojams. Sertifikatas „Sertifikuotas pasyvaus namo planuotojas“ yra dokumentas, įrodantis, kad Jūsų žinios atitinka pasyviam namui keliamus reikalavimus ir Jūs turite teisę projektuoti ir statyti energetiškai efektyvius namus.

Sertifikato įtraukimas į pasaulinę duomenų bazę

Jūsų sertifikatas bus įtrauktas į tarptautinę „sertifikuotų pasyvaus namo planuotojų“ bazę, kuri skelbiama internetiniame puslapyje www.passivhausplaner.eu.

Kviečiame dalyvauti „Sertifikuoto pasyvaus namo planuotojo“ mokymuose ir prisidėti prie energijos efektyvumo skatinimo Lietuvoje!

Jei jus sudomino sertifikuoto pasyvaus namo planuotojo mokymai, susisiekite žemiau esančiais kontaktais. Susisieksime su jumis kai vykdysime mokymus.