Asociacijai – 5!

Vakar, sausio 28 dieną, Nacionalinė pasyvaus namo Asociacija atšventė savo penkių metų jubiliejų! Į renginį sugužėjo Asociacijos nariai, kurių jau daugiau nei pusšimtis bei šventės svečiai.

Asociacijos narius pasveikinti atvyko Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius, kuris pastebėjo, kad NPNA yra ta asociacija, kuri gali ir turi „prikirpti uodegą nesąmonėms“, kai pro namus išeina ne tik brangi šiluma, bet ir aplinka teršiama anglies dvideginiu, kuris yra laikomas pagrindiniu šiltnamio efekto sukėlėju.

Kai Vilniuje buvo suprojektuotas vienas iš vaikų darželių pastatų, savivaldybės specialistai susisėmė už galvos suskaičiavę, kiek šis pastatas sunaudos šilumos. „Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos dėka šilumos sąnaudas pavyko sumažinti penkis šešis kartus“, – dėkodamas asociacijai, kalbėjo vicemeras R. Adomavičius. Jo pastebėjimu, sumažinus visų analogiškų pastatų šilumos sąnaudas, už sutaupytas lėšas galima būtų pastatyti ne vieną vaikų darželį.

NPNA iniciatyvas pripažįsta ir jomis naudojasi ir Aplinkos ministerija. Kaip pastebėjo aplinkos viceministrė Daiva Matonienė (nuotraukoje), pasyvaus namo asociacijos veikla duoda rezultatų, nes keičiasi visuomenės nuomonė, daugėja energiškai efektyvių namų. Aplinkos ministerija jubiliejaus proga įteikė NPNA padėką už svarų indėlį dalyvaujant ir kuriant įstatyminę bazę, už aktyvią švietėjišką veiklą.

Vokietijos ambasados patarėjas ekonomikos ir politikos klausimais Wolfgang Wiethoff, sveikindamas asociaciją, pažymėjo Lietuvos pastangas vaduojantis iš energetinės priklausomybės – statant suskystintų gamtinių dujų

terminalą, tiesiant naujus elektros tiltus. Renovacija, jo žodžiais, tai dar vienas ryškus pokytis taupant energiją. „Modernios technologijos yra tokios pat svarbios, kaip ir išsivadavimas iš energetinės priklausomybės, – renginyje sakė Wolfgang Wiethoff. – Energijos taupymas yra labai svarbus. Tad pasyvaus namo koncepcijašiuo atveju taip pat yra labai svarbi.”

Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas pastebėjo, kad Nacionalinė pasyvaus namo asociacija ir Statybininkų asociacija turi bendrų vardiklių, tad atsiranda poreikis integruoti savo veiklą, apjungti savo idėjas – ir visuomenei, ir valstybei tokia bendrystė teiktų didelę naudą.

„Mes, architektai, mąstome apie žmogų. Manau, kad mes galėtume suremti pečius ir sukurti „debesį“, kuriame žmogus gerai jaustųsi“, – kalbėjo Marius Šaliamoras, Architektų sąjungos pirmininkas, kviesdamas NPNA bendradarbiauti.

“Nė vienas projektas neįvyksta be darbuotojų. Todėl Asociacija nusprendė apdovanoti tuos Asociacijos narių darbuotojus, kurių dėka buvo įgyvendinti energiškai efektyvūs bei pasyvūs projektai”, – sakė renginį vedęs aktorius Darius Rakauskas. Geriausiu techniniu prižiūrėtoju buvo nominuotas UAB „Veikmė“ specialistas Ramūnas Bagdžiūnas, už UAB “Veikmė” vystomo kvartalo Sugiharos g. 2, Vilniuje, statybos techninę priežiūrą. Čia pastatytame devynaukščiame daugiabutyje gyvenamajame name, pirmą kartą Lietuvoje, vienu metu, išmatuotas viso pastato sandarumas. Pastato sandarumas – 0,46 h-1, t.y. tris kartus geresnis už minimalų reikalaujamą energinio naudingumo B klasei.

Geriausiu projektuotoju buvo pripažintas UAB “Steltronika” projektų vystytojas Arūnas Mažintas, už atsinaujinančios energetikos naudojimo skatinimą Lietuvoje. Už puikius darbo rezultatus apdovanota geriausia UAB “Akustinių tyrimų centro” energinio naudingumo sertifikavimo ekspertė ir auditorė Rasa Rupšytė. O geriausio projektų vadovo vardo nusipelnęs UAB “Domus Lumina” Mindaugas Urbanavičius, inicijavo projektą „Integruotos apsauginės žaliuzės berėmiams langams“ skirtą pasyviems pastatams. Išskirtinis apdovanojimas už naujų technologijų vystymą atiteko ir Genadijui Kareivai – geriausiam UAB “Line-X LT” projektų vadovui. Garbingas nominacijas įsteigė LR Aplinkos ministerija.

BBB

NPNA valdybos pirmininkas Remigijus Simanavičius bei asociacijos direktorius Aidas Vaičiulis sveikindami asociacijos narius su penkerių metų sukaktimi, pažymėjo, kad Asociacija yra bendraminčiai, kuriuos sieja bendri tikslai. Tie tikslai buvo generuojami metus – susitikinėjant, aiškinantis, sprendžiant. Tik susitarus, kas ir kokia bus bendra veikla, buvo įkurta Nacionalinė pasyvaus namo asociacija.

Daugiau šventės akimirkų: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1569532256625640.1073741834.1401096106802590&type=1