Draugiškos aplinkai statybos žaliems

Vasario 13, 20 ir 27 dienomis, didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vyko seminarai „Draugiškos aplinkai statybos žaliems“ sulaukę išskirtinio susidomėjimo. Nacionalinės Pasyvaus namo asociacijos drauge su „EKO Centru“ organizuoti renginiai sutraukė gausybę, statybas planuojančių, žmonių. Turbūt, dažnas statydamas namą susiduria su vienu esminiu klausimu: „Nuo ko man pradėti?“. Tai tik vienas iš klausimų į kuriuos atsakymus pateikė seminarus vedę specialistai.

Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius Aidas Vaičiulis renginio dalyvius supažindino su didžiausiomis pastatų kūrimo klaidomis, kiek jos gali kainuoti namo savininkui ir kaip jų išvengti. Lektorius paaiškino, kad svarbiausias žingsnis – projekto parengimas. Tam, kad pastatas būtų energiškai taupus ir draugiškas aplinkai ir būtų išvengta šilumos nuostolių būtinas tinkamai parengtas projektas.
Apie langų efektyvumo išsaugojimo priemones langų atitvaruose pasakojo Mindaugas Veiveris, UAB „REHAU“. Pranešėjęs aiškino, kodėl ir kaip pro langus prarandame daugiausiai šilumos.
Daug diskusijų sulaukė Reginos Ausiejienės, UAB „Amalva“, pranešimas apie vėdinimo įrenginių energinį efektyvumą. R. Ausiejienė pabrėžė vėdinimo sistemų suprojektavimo ir įrengimo būtinybę sandariuose (efektyviuose).
Draugiškus aplinkai ir protingus „Saulės“ namus pristatė Raimundas Skurdenis, UAB „JUNG”. Pranešėjas pateikė pavyzdžių, kaip šiuolaikinės technologijos padeda gyventi komfortiškai, nė netaupant.
Konkurso „Mano EKOnamai‘12“ komisijos pirmininkas, architektas Gintaras Klimavičius susirinkusiuosius supažindino su draugiško aplinkai pastato „taisyklėmis“. G. Klimavičius dėstė, ką reikia žinoti tokį pastatą kuriant mūsų klimato sąlygomis bei pristatė pasaulyje vystomų pavyzdžių.