Konferencija „Mikroklimato svarba darniems ir energiškai efektyviems pastatams“

Vasario 25d., Vilniuje Nacionalinėje dailės galerija vyko UAB „Uponor“ organizuota konferencija „Mikroklimato svarba darniems ir energiškai efektyviems pastatams“. Pusės dienos konferencija buvo skirta analizuoti šiuolaikinių komercinių pastatų klimato sprendimus ir žaliųjų pastatų pastatų sertifikavimo sistemas. Konferencijos pranešimai gali būti rasti Uponor Lietuva Youtube kanale. Konferencijoje aptartos moderniausios patalpų mikroklimato tendencijos, energiją tausojantys sprendimai. Pagrindinis dėmesys – komercinių patalpų mikroklimatui.
  • Šildymo ir vėsinimo galimybės naudojant geoterminę energiją
  • Lubinio spindulinio vėsinimo ir šildymo sprendimai, Zent-Frenger sistemų taikymas
  • LEED ir BREEAM sertifikavimo privalumai
  • Energinio naudingumo klasės sąsajos su BREEAM

Energinio naudingumo klasės sąsajos Lietuvoje su BREEAM

Konferenciją pranešimu „Energinės A klasės sąsajos Lietuvoje su pasauliniu BREEAM sertifikatu“ pradėjo Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos valdybos pirmininkas Remigijus Simanavičius. Savo pranešime jis akcentavo sertifikavimo standartus ir stereotipus, aptarė, kokią ekonominę ir kokybinę naudą duoda energiškai efektyvūs ir darnūs pastatai bei kodėl verta ankstyvoje pastato planavimo stadijoje įtraukti pastatų vertintojų ir konsultantus. Pasaulinė praktika rodo, kad iš anksto apsisprendus taikyti darnius principus, t.y. jau analizės ir pasiūlymo rengimo etape, leidžia lengviau pasiekti aukščiausius reikalavimus, o kaštai būna mažesni, nei įtraukiant tikslus vėlesniame etape.

Video nuoroda: Energinio naudingumo klasės sąsajos Lietuvoje su BREEAM sertifikatu https://youtu.be/9m2MDfr8m08

Šildymo ir vėsinimo galimybės naudojant geoterminę energiją

Veliau, sekė Raivio Jēčio (Design Engineering Manager for Eastern Europe, Uponor) pranešimas apie geoterminės energijos naudojimą mikroklimato kūrimui.

Europoje stipriai jaučiamas politinis ir bendruomeninis postūmis mažinti energijos vartojimą, kuris su kiekviena diena darosi didesnis, o reikalavimai ir reglamentai, ypač statybos sektoriuje, griežtėja. Pranešime buvo pristatomi inovatyvūs, kompleksiniai sprendimai darniems pastatams naudojant geoterminę energiją.

Kodėl verta rinktis geoterminę energiją? Tai pigi energija šiandien ir ateityje. Pastatai su moderniais sprendimai yra patrauklūs patalpų nuomos rinkoje, bei turi didesnę vertę, jei pastatą norimą parduoti. Šildymo sistema naudojant geoterminę energija – tai priežiūros nereikalaujantis sprendimas, be to galima įdiegti pasyvų vėsinimą be pagalbinės energijos, pavyzdžiui, šilumos siurblių.

Video nuoroda: „Heating and cooling options with the use of geothermal energy“ https://youtu.be/U-nS9XrXLLU

LEED ir BREEAM sertifikavimo privalumai

Po trumpos pertraukos konferenciją pratęsė Georgios Vagiannis (LEED Green Associate, Project Manager International Engineering and Special Projects, Uponor).

„Žaliosios“, darnios statybos sertifikavimo schemos įgijo didelį pripažinimą tarptautiniu mastu ir vis dažniau jau tampa kasdiene praktika statybos projektuose. LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) ir BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Methodology) vertinimo metodika paplitusi ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Pranešimo metus buvo pristatyta darnių pastatų sertifikatų LEED ir BREEAM specifika bei sertifikavimo nauda. Aptariama bendradarbiavimo sinergija ir vertė, kurią gali sukurti Uponor sprendimai darniems pastatams.

Video nuoroda: „Green Building Rating Systems“ https://youtu.be/JWeoYvb7t5g

Lubinio spindulinio vėsinimo ir šildymo sprendimai

Konferenciją pabaigė Markus Reichenwallner (Export projects Manager, Zent-Frenger) pranešimu apie lubinio spindulinio šildymo ir vėsinimo, tarp jų Zent-Fenger, sistemų taikymus.

Įvairios paskirties pastatuose yra keliami skirtingi norminiai reikalavimai patalpų mikroklimatui. Dažniausiai siekiama užtikrinti šiluminio komforto aplinką žmonėms, nes jie yra pagrindiniai pastatų vartotojai. Svarbu yra suprasti, kas tai yra terminis komfortas? Koks patalpų mikroklimatas yra teisingas ir energiškai efektyvus? Kaip tokį terminį komfortą pasiekti paisant darnumo vertybių? Ekonomiška ir ekologiška, be triukšmo ar skersvėjo, nematoma ir nereikalauja ypatingos priežiūros eksploatuojant – tokia yra Zent Frenger sprendimų koncepciją – pasyvus šildymas/vėsinimas lubomis.

Video nuoroda: „Radiant Energy Solutions“ https://youtu.be/8soiCwBcrws

UAB „Uponor“ dėkoja konferencijos informaciniams partneriams: Nacionalinei pasyvaus namo asociacijai, žurnalams „Archiforma“ ir „Statyba ir architektūra“, portalui statybunaujienos.lt, „Statybos marketingui“.

Apie Uponor

Uponor yra tarptautinėje rinkoje pirmaujantis statybos ir infrastruktūros sprendimų tiekėjas. „Uponor“ teikia kokybiškas vamzdžių sistemas, skirtas profesionaliems montuotojams, taip pat pagal poreikius pritaikytus visiškai užbaigtus sprendimus vystytojams, rangovams, projektuotojams ir savininkams. Teikia paslaugas įvairiose rinkos srityse, įskaitant gyvenamųjų komercinių pramoninių pastatų ir viešosios paskirties inžineriniams projektams. Pagal mūsų saugias geriamojo vandens tiekimo sistemas, energiją tausojančias spindulinio šildymo ir vėsinimo sistemas, patikimus infrastruktūros sprendimus nustatomi pramonės standartai.

www.uponor.lt

Kontaktai spaudai

UAB „Uponor“

T +370 5 2132336

E info.lithuania@uponor.com