Lietuvių medinius langus JAV pripažino geriausiais!

Ar žinojote, kad per langus patiriamus šilumos nuostolius galima kompensuoti nuo 0 iki 30 proc., jei langai efektyvūs ir tinkamai sumontuoti?
Tačiau dažnai tenka nueiti ilgą kelią, ieškant patikimos įmonės, kurios gaminiais ir paslaugomis būtų galima džiaugtis ne vienerius metus.

„Exclusive wood group“ – medinių langų ekspertai, savo vardą užsitarnavę ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje sukūrė ir patentavo 100/111 mm profilio langus (patento Nr. 0021142:98-0001; 002114298-0002), o visai neseniai gavo ir Jungtinių Amerikos Valstijų pasyvaus namo instituto pripažinimą.

„EWG“ mediniai langai yra sukurti suderinus pagrindinius praktinius poreikius: šilumines savybes, garso izoliaciją, sandarumą, didelių gabaritų sprendimus, platų stiklų parinkimą (iki 4 stiklų). Visų „EWG“ gaminių šilumos, konstrukcinės savybės yra patikrintos bei sertifikuotos „Rosenheimo Institute“, Vokietijoje (Rosenheim Institute), turi CE ženklinimą. Tai aukštus kokybinius reikalavimus atitinkantys langai, kurių visos savybės leidžia juos pritaikyti bet kokioms klimatinėms zonoms.

P9190741

Įmonės atstovas Leonas Sivickas, paklaustas, kokią naudą mato komponentų sertifikavime ir kas skatina siekti vis aukštesnių rodiklių, sako, kad produkciją patentuoti nusprendė dėl Lietuvoje ir užsienyje tvyrančios konkurencijos: „Daugelis įmonių ieško lengvesnių kelių ir kopijuoja sėkmingiausius naujus produktus. Mūsų gaminius noriai renkasi įvairių šalių architektai, dėl ištobulintų techninių sprendimų ir mūsų inžinierių pagalbos bei techninio palaikymo, projektuojant statinius“,- sako L. Sivickas.

Energiškai efektyvių pastatų statyba reikalauja kruopštaus planavimo, siekiant įgyvendinti visus keliamus reikalavimus: pastato apšiltinimui, sandarumo užtikrinimui, šilumos tiltelių eliminavimui, langams bei pastato vėdinimo ir šildymo sistemoms. „Norint užtikrinti ilgalaikį pastato energinį naudingumą, būtina rinktis ir kokybiškas medžiagas. Vokietijos „Passivhaus Institutas“ sertifikuoja pastatų komponentus, atitinkančius keliamus energinio efektyvumo ir kokybės reikalavimus. Todėl pasirinkus sertifikuotus produktus, nereikės jaudintis dėl jų kokybės ar tarnavimo laiko“,- sako Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius Aidas Vaičiulis.

Šių metų gegužės mėnesį „PHIUS“ (Passive house institute US) sertifikavimo centre „EWG“ buvo išduoti sertifikatai: „Esame įvertinti ir pripažinti kaip vieni geriausių iš pirmujų pristačiusių tokio tipo gaminius. Tai atveria didžiules galimybes, nes JAV statybų rinka aktyviai keičiasi ir orientuojasi į energijos taupymą ir kokybę“, – komentuoja L. Sivickas.

P9190738

Pagrindinė įmonės veikla orientuota į eksportą. Jungtinėse Amerikos Valstijose „EWG“ gaminiai sutinkami kaip naujovė ir susilaukė ypač didelio susidomėjimo bei išskirtinių užsakymų. Techninės galimybės, aukšta gaminių kokybė bei išskirtinis požiūris į kiekvieną klientą leidžia EWG plėsti savo verslo geografiją. „Nuolatos didiname gamybinius pajėgumus, todėl sparčiai plečiamės į Europos JAV ir kitų šalių rinkas“,- sako įmonės atstovas L. Sivickas.

Visgi, dėl kylančių energinio naudingumo reikalavimų pastatams ir Lietuvos statytojai taip pat didesnį dėmesį skiria kokybei. Anot L. Sivicko, į įmonę kreipiasi vis daugiau vietinių užsakovų. „Esame pasirengę tiek A tiek A+ ir aukštesnių reikalavimų užsakymų įgyvendinimui. Mūsų užsakymu, tyrimų laboratorijų mokslininkai atlieka įvairiausius bandymus: pradedant nuo langų pritaikymo šiauriniam klimatui, uraganiniam regionui, karšto oro regionui. Šiuo metu atliekame gaminių su vakuminiais stiklo paketais bandymus ir tikimės dar šiais metais rinkai pristatyti keletą naujų sprendimų“,- apie perspektyvas pasakoja L.Sivickas.

http://www.phius.org/phius-certification-for-buildings-and-products/phius-product-data-certification/find-compare-Windows