Lietuvos gamybos pramonė – modernus ir novatoriškas sektorius!

Nacionalinė pasyvaus namo asociacija kovo 13 dieną būsimiemssertifikuotiems pasyvaus namo planuotojams, suorganizavo ekskursiją po įmones ir gamyklas, neabejingas pasyvių ir energiškai efektyvių namų idėjoms. Gamykla… Turbūt daugeliui mūsų išgirdus šitą žodį iškyla didelės pramonės įmonės vaizdinys, kur tarp skiedrų ir žiežirbų pluša ir prakaitą braukia stiprūs vyrai, aplink nuolat ūžia sunkiasvorė technika, o gamybos procesas vyksta be perstojo. Tačiau būsimi sertifikuoti pasyvaus namo planuotojai – architektai, projektuotojai, inžinieriai ir kiti statybų sektoriaus specialistai, apsilankę didžiausiose Lietuvos gamyklose išvydo visai kitokį vaizdelį, kuris rėkte rėkė: „Lietuvos gamybos pramonė – modernus ir novatoriškas sektorius!“

Gamyklos plotas kaip 5 futbolo aikščių!

Turbūt niekas nedrįs ginčytis, kad UAB „Amalva“ yra didžiausia vėdinimo įrangos gamintoja Lietuvoje ir viena didžiausių gamintojų Rytų Europos regione. 2011 metais pastatyta gamykla užgniaužia kvapą ne tik dėl užimamo ploto – daugiau nei 30 tūkst. m2, bet ir dėl modernių gamybos linijų.
Čia įkurti didžiuliai konstruktorių bei technologų skyriai, kuriuose kuriami ir vystomi naujausi ir pažangiausi įrenginiai.

Įžengęs į gamybines patalpas pasijauti tarsi vienoje iš Skandinavijos gamyklų: ideali tvarka, kompiuterizuota technika, modernios valdymo staklės, lazeriais juosiamos apsaugos zonos. Didžiojoje dalyje gamybos proceso darbų žmogaus rankas pakeitė technika, todėl dauguma darbuotojų čia dirba ties kompiuterizuotomis mašinomis. Visi čia susikaupę ir matyti, jog atsakingai žvelgia į savo darbą, tačiau įtampos ar streso veiduose vargu ar įžvelgsi, mat įmonė daug dėmesio skiria ir palankaus mikroklimato užtikrinimui.

Ekskursijos dalyviai buvo supažindinti ir su įmonės gaminamais produktais bei jų efektyvumu. UAB „Amalva“ gaminama vėdinimo įranga įregistruota „Komfovent“ prekiniu ženklu, kurie bandomi gamykloje esančioje modernioje tyrimų laboratorijoje bei testuojami nepriklausomuose bandymų centruose. „Komfovent“ vėdinimo įrenginiai sertifikuoti pagal Eurovent normatyvus bei pagal TÜV higieninius reikalavimus.
Džiugi žinia Lietuvos pasyvių namų rinkai ir ta, kad „Komfovent“ įrenginiams suteiktas pasyvaus namo standartų atitikties sertifikatas!

Vamzdžių infrastruktūros rinkos lyderis!

Būsimiems pasyvių pastatų planuotojams vandentiekio ir vidaus klimato sistemas pristatė įmonė „Uponor“.
UAB „Uponor“ yra pirmaujantis vandentiekio ir vidaus klimato sistemų gamintojas Europoje ir Šiaurės Amerikoje, taip pat vamzdžių infrastruktūros rinkos lyderis Šiaurės šalyse. Skandinavijos šalyse, ši įmonė yra žinoma ir kaip vamzdynų sistemų infrastruktūros sprendimams tiekėja. Pagrindinės kompanijos produktų grupės gaminiai parduodami daugiau nei šimte šalių.

Įmonė pristatė kokybiškus ir naujoviškus sprendimus, skirtus žmonių gerovei ir gyvenimo kokybei pagerinti.

Tai veržli ir novatoriška kompanija, kuriai efektyvus energijos panaudojimas – ne vis vien!

Vokiškas produktas su vokiečių kokybės ženklu Lietuvoje!

Turbūt retas kuris žvelgdamas pro langą į besiritinėjančią pavasarinę saulutę pagalvojame, kaip tas langas atkeliavo į mūsų namus. Būtent šio kelio eigą turėjo galimybę pamatyti ekskursijos dalyviai.

„Gealan Baltic“ gamykla – dar vienas modernios gamybos pramonės įrodymas Lietuvoje! Tai gerą vardą Europoje užsitikrinusi įmonė gaminanti PVC profilius naudojamus plastikinių langų, durų, žiemos sodų, vitrinų, ir kitų konstrukcijų, gamyboje.

Ekskursija prasidėjo vietoje, kur maišomas PVC mišinys. Vėliau, eidami iš salės į salę dalyviai stebėjo kaip iš šio mišinio gimsta langų profiliai, apvadai ir kiti elementai be kurių jau sunku įsivaizduoti savo aplinką. Ekskursijos dalyvius pasitikę įmonės darbuotojai pristatė milžiniškas gamyklos gamybines ir sandėliavimo patalpas.

Gamybos procese naudojamos žaliavos bei medžiagos yra gaunamos iš Vokietijos. Gamyba vyksta laikantis griežtų Vokietijos standartų. „Gealan Baltic“ kokybės laboratorija kompiuteriniu tinklu sujungta su kokybės kontrolės ir valdymo padaliniu Vokietijoje. Tai įrodo, kad įmonė gamina vokišką produktą su Vokietijos firmos prekės ženklu Lietuvoje. Didelė dalis „Gealan Baltic“ produkcijos yra eksportuojama per GEALAN sandėlius į visas Europos šalis.

Aplankę didžiulę ir modernią gamyklą, persikėlėme į administracines patalpas, kur būsimi pasyvaus namo planuotojai buvo supažindinti su „Gealan“ bendrovės veikla, „Gealan“ profilių sistemomis bei kita produkcija.

Neišnaudota alternatyva!

„Solet TECHNICS“ – bene didžiausią įspūdį palikusi gamykla. Sunku, ją taip ir pavadinti, greičiau tai ne gamykla, o gamybos procesą atliekanti laboratorija.
UAB Solet Technics – alternatyviosios (atsinaujinančios) energetikos srityje dirbanti įmonė, kurios pagrindinė veikla – saulės jėgainių gamyba ir įrengimas. Įmonė turi atestatą, suteikiantį teisę vykdyti elektros tinklo ir įrenginių iki 1000 V eksploatavimo darbus, specialiųjų elektros įrenginių eksploatavimo darbus bei elektros instaliacijos eksploatavimo darbus iki 1000 V.

Gaminant saulės modulius „Solet TECHNICS“ pasitelkia naujausias technologijos, todėl čia gausu įvairiausios technikos. Naudojamos plačiai patikimumu pasaulyje išgarsėjusių gamintojų – šveicarų 3S ir vokiečių Siemens – gamybos priemonės, taikoma pažangiausia gamybos technologija.

Visi pagaminti saulės moduliai yra tikrinami specialia įranga, t. y. skenuojami skeneriu, kuris parodo celių būklę bei leidžia objektyviai įvertinti modulio kokybę ir vieną svarbiausių kokybės parametrų – ilgaamžiškumą.

Kiekvienas saulės modulių gamybos proceso žingsnis čia atliekamas preciziškai ir su didžiule atsakomybe. Todėl „Solet TECHNICS“ pagamintiems saulės moduliams suteikiama 12 metų gamyklos garantija ir 25 metų ne mažiau kaip 80 procentų efektyvumo garantija. Tuo tarpu saulės jėgainių konstrukcijoms suteikiama 10 metų garantija.

Vienas svarbiausių „Solet TECHNICS“ pranašumų tas, kad įmonė garantuoja kokybiškus produktus, o atsiradus gedimams ar kitiems nenumatytiems atvejams prisiima atsakomybę ir greitai sprendžia kilusius nesklandumus, šalina gedimus.