Perversmas langų ir durų montavime

Pastato šiluminės savybės jau seniai tapo vienu iš svarbiausių jo vertės kriterijų. Šiuolaikiškas pastatas turi būti šiltas, taupus su gera šilumos izoliacija. Esant blogai šilumos izoliacijai pastate atsiranda „šalčio tilteliai”. Dažniausiai “šalčio tilteliai” randami lauko sienų kampuose, stogo ir sienos sandūroje, pirmojo aukšto grindų bei sienų susijungimuose. Prastai būna įstatyti ir užsandarinti langai, durys. Pasitaiko ir pačių langų profilių defektų.

Anot bendroves „Good Service Solution”, užsiimančios langų bei durų prekyba bei montavimu, vadovo Remigijaus Balčikonio, langų ir durų montavime vienas iš problemos sprendimo būdų – kronšteinai iš stiklo pluošto, kurie savo tvirtumo savybėmis nenusileidžia metalui, o šiluminėmis savybėmis prilygsta medienai.

Kaip nustatyti lango vietą angokraštyje?

Sienos sandara naujuose ir renovuojamuose pastatuose dažniausiai yra iš plytų, blokelių, ar monolito. Sumūryta laikančioji konstrukcija vėliau iš lauko dengiama izoliaciniu sluoksniu (vata, polistirolu ar kita izoliacine medžiaga). Nors kiekvienas atvejis yra individualus ir reikalauja atskiro sprendimo, tačiau vyrauja bendra taisyklė – langai ir durys montuojami apšiltinimo sluoksnyje. Apšiltinimo sluoksnio storis dažnai siekia keliasdešimt centimetrų ir priklauso nuo energetinės klasės į kurią orientuotas pastatas. Sumontavus langus į apšiltinimo sluoksnį, vidinė angokraščio ir vidinė lango paviršiaus temperatūra tampa aukštesnė.

Kokias tvirtinimo medžiagas naudoti?

Tvirtinant langus ir duris į apšiltinimo sluoksnį naudojamos detalės iš skirtingų medžiagų: metalo, medienos, plastiko. Šios medžiagos turi savų minusų. Vientiso masyvo mediena dėl deformacijų nerekomenduotina, nes apsunkina sandarinimą, o kur dar natūralus medienos drėgmės įgėris. Naudojamos metalo detalės sukelia „šalčio tiltelius”, kurie yra nepageidaujami. Geležies, plieno šilumos laidumo koeficientas yra 50 (W/mK). „Šalčio tilteliai” susidaro dėl medžiagos, kurios šilumos laidumo koeficientas yra didesnis negu ją supančių statybinių medžiagų. Izotermos linija pasistumia taip keistama ir rasos taško kreivę. Tai reiškia, kad metalinių detalių geriau vengti langų montavime bei pačiuose langų profiliuose.

Kodėl turėtumėte pasirinkti stiklo pluošto kronšteinus langams, durims montuoti?

Neperšalantys kronšteinai iš stiklo pluošto nesukelia „šalčio tiltelių”, nes jų šilumos laidumo koeficientas yra tik 0,32 (W/mK). Ši savybė leidžia išvengti „šalčio tiltelių” montavimo zonoje. Tai labai svarbu pasyviems pastatams ir visiems šiuolaikiniams energetiškai efektyviems pastatams kuomet langai bei durys montuojami apšiltinimo sluoksnyje. Kitos svarbios stiklo pluošto kronšteinų savybės – nereikalauja priežiūros ir yra atsparūs korozijai bei chemikalams.

Kronšteinus iš stiklo pluošto galima montuoti tiek prieš apšiltinimą tiek ir po to, kai apšiltinimas yra baigtas, ar net sienoje, pastatytoje iš polistirolo blokelių. Kronšteinų įvairovė leidžia sumontuoti gaminius bet kurioje angokraščio vietoje, apšiltinimo sluoksnyje.

www.septynilangai.lt
info@gssolution.eu