Kas yra pasyvus namas?

Ateities namas – pasyvus namas! Pasyvus arba kitaip energiją taupantis pastatas, tai pasaulyje pirmaujantis, energiją taupančios konstrukcijos standartas. Tai statinys, kurio svarbiausias ir esminis bruožas – taupus energijos vartojimas. Tokių pastatų šildymo ir vėsinimo energetinės sąnaudos yra minimalios, pasyvaus namo standartas užtikrina aukščiausio lygio komfortą, taip pat apsaugo pastato konstrukciją, reziumuojant – pastatas jums tarnaus ilgiau, o jo išlaikymui išleisite ženkliai mažiau.

Pasyvus namas – tai namas be aktyvios šildymo sistemos. Naudojami pasyvūs energijos šaltiniai, tokie kaip saulės energija, dirvožemio šiluma, žmogaus kūno temperatūra, apšvietimas, buitiniai prietaisai ir kt. Pasyvus namas neteršia aplinkos!

Pasyvus namas nėra visiškai naujas statybos būdas. Nuo įprastų namų skiriasi šiais pagrindiniais kriterijais: gera šilumos izoliacija, kokybiškesniais langais ir šilumą grąžinančia vėdinimo sistema. Kiekvienas žingsnelis vedantis link efektyvumo mažina šilumos energijos poreikį ir taip sutaupomi energijos kaštai.