Daugiabučio A. Mickevičiaus 9 renovacija į A klasę

A. Mickevičiaus 9 - Pirmasis Lietuvoje daugiabutis, renovuotas iš D į A klasę.

  • A. Mickevičiaus g. 9-as daugiabutis renovuojamas iš D energinės naudingumo klasės į A.
  • Pirminiame investicinio plano pasiūlyme, gyventojams buvo pateikti du – 722 tūkst. ir 1,57 mln. litų kainuojantys – projektai. Abiem atvejais būtų pasiekta tik C energinio naudingumo klasė. Po Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos inicijuotos investicinio plano korekcijos, įtraukus trūkstamus sprendinius sąmata ne išaugo, bet net šiek tiek sumažėjo – priemonių ir darbų buvo numatyta už 1,5 mln. litų., o pastato energinio naudingumo kartelė pakilo iki A.
  • Projektas buvo plėtojamas ne vertės augimo, o mažėjimo kryptimi: žingsnis po žingsnio brangstantis projektas ar prekė entuziazmo neprideda. Ir todėl gyventojai turėtų reikalauti investicinių projektų rengėjų pirmiausia išanalizuoti, kokią didžiausią naudą galima pasiekti modernizuojant būstą, kiek reikia investuoti norint gyventi komfortiškai ir ekonomiškai.
  • Po kelių susitikimų su Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos atstovais balsavime dėl renovacijos dalyvavo 19 butų atstovai. 16 balsavo už, 3 –prieš.
  • Po renovacijos proceso, Mickevičiaus gatvėje 9-am namui prognozuojamas net 94 proc. šildymo-vėsinimo energijos sutaupymas.
  • Šiuo metu Vilniuje yra rengiami 467 investiciniai projektai, 250 daugiabučių jau apsisprendė atlikti renovaciją, pasirašyta 170 rangos sutarčių. Sostinėje renovacija baigta 16 daugiabučių,

Daugiau informacijos rasite čia.