Pasyvaus namo charakteristikos

Šiluma ir kompaktiškumas

Visos namo išorinės konstrukcijos turi būti labai gerai apšiltintos. Pamatai, kraštai, kampai, jungtys ir skverbtys turi būti tinkamai suplanuotos, kad išvengti šalčio tiltelių. Sienų ir stogų U-vertė negali viršyti 0,15 W/m²K.


Pamatai

Jeigu šąla kojos, tai turbūt pirmiausia ieškote šiltų batų, o ne kailinių ir šiltos kepurės. Tačiau statydami namus žmonės labiau linkę kuo storiau „aprengti“ namo sienas ir stogą, pamiršdami, jog šaltis ir drėgmė konstrukcijas pirmiausia pasiekia per pamatus. Plokštuminiai pamatai yra vienas iš sprendimų, kad išvengti šalčio tiltelių.


Orientavimas į pietus

Tinkamas orientavimas, šešėlių laisvė ir langai yra kitos būtinos sąlygos optimizuojant pasyvią saulės energiją ir ją paverčiant viena pagrindinių šilumos tiekėjų.

Lango konstrukcijos

Lango konstrukcijos negali viršyti šilumos pralaidumo koeficiento 0,80 W/(m²K). Langų rėmai taip pat turi turėti aukštą U-vertę. Langų konstrukcijos įstatytatomos be šalčio tiltelių apšiltintoje sienoje.


Pasyvus gryno oro pašiltinimas

Grynas oras į namą gali patekti per požeminį šilumokaitį (žemėje nutiestas ortakis); teisingai įrengus šilumokaitį, šaltomis žiemos dienomis, oras gali sušilti iki 5°C temperatūros. Tai yra geras pasirinkimas, bet nebūtinai reikalingas kiekvienam pasyviam namui.

Vėdinimas pasyviame name

Komfortiškas vėdinimas su šilumos atgavimu suteikia gerą oro kokybę patalpose, taip pat – taupo energiją. Pasyviam namui vėdinimo įrenginys parenkamas taip, kad jis vėdinimo proceso metu suvartotų minimaliai energijos.
Karšto vandens ruošimas su atsinaujinančia energija

Kad sumažinti iškastinių resursų vartojimą, vandenį galima visiškai arba iš dalies pašildyti saulės kolektoriumi, kieto kuro katilu arba šilumos siurbliu.

Energiją taupantys buitiniai prietaisai

Efektyvūs energiją taupantys prietaisai kaip šaldytuvas, viryklė, šaldiklis, lempos ir skalbimo mašina yra neatskiriamos pasyvaus namo sudėtinės dalys. Pavyzdžiui, skalbinius galima džiovinti lauke arba džiovintuvu, kuris naudoja labai mažai energijos.

Tinkamas planavimas

Pasyvaus namo standartą plėtoja pasyvaus namo projektavimo paketas (PHPP). PHPP yra šilumos ir pirminės energijos balanso metodas Excel- duomenų bazėje; tai papildoma skaičiavimo priemonė padedanti apskaičiuoti langų šilumos pralaidumo koeficientą, orientavimo ir šešėlių įtaką, šilumos nuostolius ir patalpų perkaitimą vasaros laikotarpiu. Šios programos pagalba, pasyvaus namo planuotojas gali mažomis išlaidomis optimizuoti visus tinkančius komponentus pasyviam namui ir priimti optimaliausią sprendimą.