Apie asociaciją
Pastaraisiais metais mažėjantys iškastinių gamtinių išteklių resursai paskatino pasaulio valstybes domėtis energiškai efektyvių (pasyvių) pastatų statyba. Tai tapo pagrindine priežastimi, dėl kurios 2009 m. gruodžio 18 d. Nacionalinė Pasyvaus namo asociacija buvo įkurta ir Lietuvoje.
Pagrindinės Asociacijos vykdomos veiklos yra įstatymokūra ir švietimas. Organizacija prisideda prie LR įstatyminės bazės kūrimo, vykdo šviečiamąją veiklą, padeda specialistams įgyti žinių energiškai efektyvių pastatų vystymo ir įgyvendinimo srityje bei skleidžia informaciją apie Pasyvių namų idėją visuomenei.
Asociacijos nariais gali tapti visi juridiniai ir fiziniai asmenys, norintys ir galintys prisidėti prie pasyvių bei energiškai efektyvių pastatų plėtros Lietuvoje. Šiuo metu Asociacija vienija daugiau nei tris dešimtis narių dirbančių įvairiose statybų sektoriaus srityse, bendradarbiauja su kitomis asocijuotomis organizacijomis.
Asociacijos tikslai ir uždaviniai
Asociacijos tikslas:
Pasiekti, kad iki 2020 metų pasyviųjų namų skaičius Lietuvoje išaugtų iki 5 procentų.
Asociacijos uždaviniai:
- Vyriausybės, valstybinių institucijų bei visuomenės švietimas ir informavimas apie pasyvių namų naudą Lietuvos ekonomikai, fiskalinei politikai bei ekologijai.
- Veiksmai ir pagalba spartinant Europos komisijos protokolo „20 20 by 2020 Europe‘s climate change opportunity“ įgyvendinimą.
- Aktyvus dalyvavimas Lietuvos Respublikos ekonomikos vystymosi procesuose bei su šia veikla susijusiose institucijose.
- Palankios valstybės politikos ir mokestinių lengvatų bazės suformavimas bei užfiksavimas pasyvių namų vystytojams Lietuvos Respublikos įstatyminiuose bei poįstatyminiuose aktuose.