Šimtas Kauno architektų rinkosi į seminarą!

Balandžio 13 dieną Kauno architektai rinkosi į seminarą tema: „Architektūriniai sprendimai A klasei“. Organizatoriai Nacionalinė pasyvaus namo asociacija drauge su Lietuvos architektų Rūmais džiaugėsi specialistų aktyvumu, mat į renginį suplūdo daugiau nei 100 savo srities profesionalų.

Energinis efektyvumas – vis dažniau mūsų ausis pasiekianti frazė. Nenuostabu, kad tobulėjančios technologijos ir kitos inovacijos verčia pasitempti bei koja kojon žengti ir statybų sektorių. “Mes, kaip Asociacija, matome, kad žmonių požiūris į energiškai efektyvią statybą keičiasi. Norima ne tik gražių ir jaukių namų, bet ir komfortiško, ekonomiško ir ekologiško gyvenimo juose”-, sako Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius Aidas Vaičiulis.

Tačiau energiškai efektyvių namų įgyvendinimas reikalauja ypatingo kruopštumo ir žinių. Būtent jų įgyti susirinko architektai. Renginio pranešėjai kalbėjo ne tik apie energiškai efektyvių pastatų pagrindinius principus, bet ir pristatė efektyvias technologijas bei sprendimus: A klasės energinių pastatų su vėdinamo fasado sistemą; buvo pristatyti šiltinimo purškiamomis poliuretano putomis sprendimų privalumai; fotovoltinės elektrinės pastatams poreikis; gelžbetoninių fasadų galimybės ir sprendimai; šildymas ir vėsinimas paviršiais. Kursuose kalbėta ir apie langų konstrukcijas efektyviems energijos taupymo sprendimams bei praktinį sudėtingų langų mazgų įgyvendinimą.

Seminaro medžiaga:

Ecodesign 2016

Gelzbetoniniu_fasadu_galimybes_ir_sprendimai_2016-03-09_kor1